Godziny pracy biura 9:00-17:00 pn-pt || Godziny pracy serwisu 9:00-21:00 7 dni w tyg +48 505 912 001 biuro@sky-soft.eu || serwis@sky-soft.eu || faktury@sky-soft.eu

Ile kosztuje naprawa okna - Lider w serwisie okien i drzwi w Polsce

  • Home
  • Ile kosztuje naprawa okna
Serwisant firmy Sky-Soft naprawiający okno

Ile kosztuje naprawa okna

16 stycznia, 2023 Dominik 0 Comments

Mimo że okna plastikowe są bardzo trwałe, to czasem ulegają usterkom. Jak przebiega i ile kosztuje naprawa okna? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak wygląda cennik usługi naprawy okien.

Ile kosztuje naprawa okna?

Wymiana czy naprawa okien i drzwi to czynności, które w niektórych przypadkach można wykonać samodzielnie. Jednak niektóre usterki wymagają interwencji fachowców, szczególnie jeśli nie wiemy, jaki mechanizm posiada dany model. W takiej sytuacji laik może tylko pogorszyć sytuacje — montaż, serwis czy konserwacja to zadania, które warto powierzyć specjalistom.

Nieszczelne skrzydło okienne lub niedomykająca się klamka to jedne z najczęstszych awarii w oknach plastikowych i PCV. Problemów przysparza również zasuwnica, czyli przekładnia klamki. Pozostałe często spotykane W takiej sytuacji naprawa okien będzie absolutnie konieczna. Warto przy tym zaznaczyć, że takie usterki są łatwe do uniknięcia — wystarczy zadbać o regularny przegląd całej stolarki okiennej oraz konserwację.

Cena przeglądu nie jest zazwyczaj wysoka, a kontrolę swoich okien można przeprowadzić również samodzielnie. Natomiast naprawa okien to koszt, który zależy w dużej mierze od skali usterki. Ważny jest też wymiar szyby, rodzaj okucia, producent danego okna, a także ceny materiałów.

Ile kosztuje wymiana uszczelek w oknach?

Nawet nowe okna plastikowe mogą wymagać wymiany uszczelek. Są one zazwyczaj zrobione z gumy, która nie jest najtrwalszym materiałem. Dlatego po dłuższym czasie użytkowania okien PCV uszczelki mogą ulec zużyciu. Wyrobione uszczelki nie będą działać w odpowiedni sposób — aby zapobiec nieszczelności i wychładzaniu się pomieszczenia, konieczna jest wymiana. O ile zakup uszczelki jest możliwy w specjalistycznych sklepach za około 2 złote za metr, to cena serwisu okiennego może wynosić dużo więcej. Nie warto jednak oszczędzać na tego rodzaju serwisie — zaniechanie naprawy uszczelek może prowadzić do dużo poważniejszych awarii, które poniosą za sobą większe koszty. Cennik usług serwisu naprawczego w przypadku wymiany uszczelki utrzymuje się w granicach 60-100 zł za skrzydło.

Koszt naprawy okna — czy to się opłaca?

Niektóre osoby są zdania, że zlecenie naprawy okna czy wymiany uszczelek specjalistom jest stratą pieniędzy. Warto jednak pamiętać, że tylko profesjonalna diagnoza usterki, fachowa ocena i pomoc doświadczonych specjalistów gwarantuje powodzenie naprawy oraz trwałość danego elementu.

Kiedy jeszcze warto skorzystać z pomocy fachowców? Jeśli nie możesz zamknąć lub otworzyć ramy okiennej, lub uszkodzona została szyba zespolona — wtedy nie obejdzie się bez specjalistycznej usługi. Cena takiej usługi waha się od 20 złotych za regulację zawiasów po nawet 400 zł za wymianę szyby zespolonej.

Interesuje Cię, ile kosztuje montaż konkretnych elementów i zastanawiasz się, jaki serwis okien wybrać? W Sky-Soft możesz liczyć na profesjonalne wsparcie wykwalifikowanych fachowców, którzy przeprowadzą każdą pracę — nawet trudne zgłoszenia. Kontakt do naszych specjalistów znajdziesz na stronie głównej. 

Nasza oferta obejmuje również:

leave a comment

Call Now Button