Godziny pracy biura 9:00-17:00 pn-pt || Godziny pracy serwisu 9:00-21:00 7 dni w tyg +48 505 912 001 biuro@sky-soft.eu || serwis@sky-soft.eu || faktury@sky-soft.eu

Ile kosztuje regulacja okien? - Koszt usługi - Sky-Soft Polska

  • Home
  • Ile kosztuje regulacja okien

Ile kosztuje regulacja okien

25 października, 2022 Dominik 0 Comments

Jeśli masz problem z nieszczelnymi oknami, to być może zastanawiasz się, ile kosztuje regulacja okien? W tym artykule dowiesz się, jak wyglądają koszty regulacji okien oraz drzwi balkonowych, a także, dlaczego warto zadbać o regulację okien. 

Na czym polega regulacja okien?

Zdarza się, że nawet po kilku miesiącach od zamontowania okien pojawiają się problemy ze szczelnością czy opadaniem. Usterkę można zidentyfikować w prosty sposób – skrzydło okienne nie będzie otwierać się płynnie, możesz mieć także problemy ze swobodnym zamknięciem okna. Niezależnie do wielkości czy rodzaju okien regulacja okien wygląda bardzo podobnie. To zadanie można wykonać samodzielnie, regulując zawiasy w odpowiedni sposób.

Niestety, nawet dobrze wykonana regulacja nie poprawi izolacji termicznej, jeśli zniszczone są uszczelki okienne. Dlatego wiele osób decyduje się na usługi profesjonalistów – w ten sposób można mieć pewność, że usterka zostanie prawidłowo zdiagnozowana, a serwis okien przebiegnie zgodnie z najwyższymi standardami. 

Ile kosztuje regulacja okien?

Regulacja, uszczelnianie okien czy naprawa okien to usługi wykonywane przez fachowców z branży. Ile kosztuje regulacja okien plastikowych, drewnianych czy PCV? Koszt zależy od kilku czynników np. wielkości i rodzaju okna, a także dodatkowych usług. Zazwyczaj cena wynosi około 10% wartości okna, natomiast usługa jest każdorazowo wyceniana indywidualnie. W ramach naprawy stolarki okiennej wykonywane są takie usługi jak np. smarowanie i regulacja okuć, sprawdzanie działania i stanu stolarki, regulacja zawiasów czy smarowanie uszczelek.

Kolejną kwestią jest to, ile kosztuje regulacja drzwi balkonowych. Wiele zależy od wielkości oraz rodzaju drzwi – warto wiedzieć, że regulacja drzwi balkonowych z PCV jest nieco droższa niż w przypadku standardowych drzwi. Często jest konieczna również wymiana klamki, co wiąże się zazwyczaj z niewielkim dodatkowym kosztem. 

Dlaczego regulacja okien jest ważna?

Uważasz, że nieszczelność w oknie nie jest dużym problemem? Konsekwencje zaniechania regulacji i naprawy ewentualnej usterki mogą być dotkliwe – szczególnie dla portfela i komfortu życia. Nieszczelne skrzydło okienne sprawia, że z domu ucieka ciepło, a do środka wkrada się chłód. W miesiącach jesiennych i zimowych może to znacznie odbić się na wysokości rachunków za ogrzewanie. Opadające skrzydło okienne, które nie zostanie szybko naprawione, może popsuć się do tego stopnia, że cała stolarka będzie wymagała wymiany. To wiąże się z dużymi kosztami nie tylko zakupu nowego okna, ale także jego zamontowania. W ostatecznym rozrachunku więc bardziej opłaca się regularnie dbać o stan okien

Podsumowanie

Wiesz już, jak przedstawiają się koszta regulacji okien oraz dlaczego warto zdecydować się na usługi specjalistów. W Sky-Soft zespół fachowców profesjonalnie zajmie się realizacją takich usług jak m.in. naprawa okien PCV, naprawa okien drewnianych, naprawa okien aluminiowych oraz naprawa okuć okiennych. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług oraz do kontaktu!

leave a comment

Call Now Button