Godziny pracy biura 9:00-17:00 pn-pt || Godziny pracy serwisu 9:00-21:00 7 dni w tyg +48 505 912 001 biuro@sky-soft.eu || serwis@sky-soft.eu || faktury@sky-soft.eu

Jak konserwować uszczelki w oknach? - Lider w serwisie okien i drzwi w Polsce

  • Home
  • Jak konserwować uszczelki w oknach?

Jak konserwować uszczelki w oknach?

21 grudnia, 2022 Dominik 0 Comments

Czy wiesz, jak konserwować uszczelki w oknach i dlaczego to takie ważne? Stanowią one gumowy, elastyczny element, który pomaga zapewnić szczelność ramom okiennym, a tym samym gwarantuje ciepło w domach. Jednak wiele osób nie podejmuje się konserwacji uszczelek lub całkowicie o niej zapomina. Przyczyną najczęściej jest to, że jest to zadanie stosunkowo czasochłonne. Mimo wszystko jednak poświęcenie na nie swojego czasu dwa razy do roku zapewni nam bezproblemowe korzystanie z okien przez długie lata. Jak więc konserwować uszczelki w oknach i o czym koniecznie należy pamiętać?

Przebieg konserwacji uszczelek w oknach — jak ją przeprowadzić?

Konserwacja uszczelek w oknach musi rozpocząć się od ich dokładnego wyczyszczenia. To bardzo ważny element, gdyż bez niego pozostałe Twoje działania nie przyniosą zamierzonych rezultatów. W tym celu najłatwiej jest zastosować płyn do okien, jednak bez rozpylania go i spryskiwania wszystkiego wokół. Najlepiej wylać trochę na szmatkę i wycierać miejsce fragment po fragmencie. Zaleca się również, aby delikatnie podważyć uszczelki i umyć od spodu. Jednym z rozwiązań są również nawilżane chusteczki do czyszczenia, które z powodzeniem mogą zastąpić wspomniany płyn. Na koniec wytrzyj uszczelki szmatką lub papierowym ręcznikiem do sucha.

Gdy umyjesz już uszczelki w oknach, czas przejść do kolejnego kroku. Chodzi o zastosowanie specjalnego płynu do uszczelek. Dzięki niemu nie będą one parciały, czyli twardniały na skutek oddziaływania temperatury i innych czynników. Takie coś może prowadzić do ich pękania i zmniejszania szczelności okien. Jeśli chodzi o rodzaj pływu, to w sklepach jest wiele jego rodzajów. Może to być płyn do uszczelek samochodowych, przemysłowych czy właśnie okiennych. Jego użycie również powinno być delikatne i skoncentrowane na samej uszczelce. Nie spryskujemy więc okna, a jedynie wylewamy niewielką ilość na szmatkę i miejscowo nakładamy na uszczelkę.

Jak często przeprowadzać konserwację uszczelek w oknach?

Uszczelki w oknach są najbardziej narażone na zniszczenie latem oraz zimą. Wynika to oczywiście ze skrajnych temperatur, a także silnego nasłonecznienia, jakie pojawia się latem. W związku z tym zaleca się, aby konserwacja uszczelek wykonywana była wiosną oraz jesienią. W ten sposób odpowiednio przygotujemy je na zbliżające się niekomfortowe warunki atmosferyczne. Jak widać najlepiej przeprowadzić taką konserwację dwa razy do roku.

Jak już wspomnieliśmy, jest to dość czasochłonne. Chociaż ogólny potrzebny czas będzie zależał od ilości i powierzchni okien. Przy ich dużej ilości może Ci to zająć nawet kilka godzin. Jednak z pewnością uszczelki długo pozostaną elastyczne i będą zapewniać szczelność okien. W związku z tym nie będzie to czas zmarnowany, a dobrze wykorzystany, bo okna z powodzeniem będą Ci służyć przez wiele lat bez większych problemów. Uszczelki wpływają na to, jak szczelne są okna, jeśli dobrze spełniają swoją funkcję, to będą pomagały w utrzymaniu komfortu cieplnego w domu.

Poznaj ofertę Sky Soft — zajmujemy się profesjonalnym serwisem okien. Pomożemy Ci w utrzymaniu ich szczelności na długie lata! Zapraszamy!

leave a comment

Call Now Button