Godziny pracy biura 9:00-17:00 pn-pt || Godziny pracy serwisu 9:00-21:00 7 dni w tyg +48 505 912 001 biuro@sky-soft.eu || serwis@sky-soft.eu || faktury@sky-soft.eu

Jak wymienić szybę w oknie plastikowym, drewnianym, aluminiowym? - Sky-Soft

  • Home
  • Jak wymienić szybę w oknie?
Wymiana szyby

Jak wymienić szybę w oknie?

Pękniecie, nieszczelność czy inne uszkodzenia okna sprawiają, że wiele osób zastanawia się jak wymienić szybę w oknie? Czy można zrobić to samodzielnie czy lepiej skorzystać z pomocy specjalisty? Na czym polega wymiana w różnego rodzaju szybach? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Dowiesz się z niego, jak wymienić szybę w plastikowym, drewnianym czy aluminiowym oknie, a także czym jest szyba zespolona i dlaczego warto zaufać profesjonalistom.

Jak wymienić szybę w oknie plastikowym i PCV?

W przypadku usterki, uszkodzenia mechanicznego lub samoistnego, należy przede wszystkim ocenić skalę problemu. Bez względu na rodzaj okna warto skorzystać z pomocy fachowców. W ten sposób zagwarantujesz sobie nie tylko profesjonalną wymianę szyby, ale również pełną diagnostykę. Specjalista oceni charakter i specyfikę usterki, a następnie podejmie adekwatne kroki. Doradzi również, czy warto wymienić szybę tego samego rodzaju, czy może warto zainwestować w lepszą, nowszą wersję.

Jak więc wymienić szybę w oknie plastikowym lub PCV? Zanim umówisz się ze specjalistą, zastanów się, z czego może wynikać uszkodzenie. Szyba jest pęknięta, nieszczelna, a może została wybita? Taka informacja ułatwi profesjonalistom przygotowanie się do naprawy. Warto też zmierzyć grubość szyby, aby wiedzieć, jaki model zamówić u producenta.

Jak wymienić szybę w oknie drewnianym?

Wymiana szyby w oknie drewnianym musi być wykonana z najwyższą starannością, aby naturalne tworzywo i listwa nie uległy uszkodzeniu. Należy więc najpierw wyciąć silikon i sprawdzić, gdzie znajdują się sztyfty. Specjalista powinien oczyścić miejsce z pozostałości kleju, a następnie zaaplikować w nie silikon szklarski. W tak przygotowanym miejscu można ostrożnie osadzić szybę i mocno docisnąć.

W przypadku szyb w oknie drewnianym niezwykle ważne jest też regularne serwisowanie. Aby piękne, często zabytkowe ramy wytrzymały próbę czasu, należy dbać o ich nienaganny stan z pomocą systematycznych przeglądów.

Jak wymienić szybę zespoloną?

Szyba zespolona to zestaw kilku połączonych ze sobą tafli szkła. Pomiędzy nimi umieszczone są ramki dystansowe, a wolna przestrzeń wypełniona jest powietrzem lub gazem szlachetnym oraz absorbentem wilgoci. Wszystko połączone jest masą uszczelniająco-klejącą. Tego rodzaju szyby wyróżniają się dobrą izolacyjnością cieplną i są bardzo wytrzymałe. Szyba zespolona może być montowana w różnego rodzaju oknach: drewnianych, plastikowych czy PCV.

Jak więc wymienić szybę zespoloną w oknie PCV? Najlepiej powierzyć to zadanie doświadczonym fachowcom, ponieważ w przypadku awarii konieczna jest wymiana całego zespolonego pakietu. Jeśli jedna tafla ulegnie uszkodzeniu, gaz umieszczony pomiędzy ulatnia się, a cały zestaw traci swoje właściwości izolacyjne. Mimo że montaż nowego pakietu nie zajmuje dużo czasu, to jest skomplikowanym zadaniem, z którym poradzą sobie tylko specjaliści.

Podsumowanie

Wiesz już, jak prawidłowo wymienić szybę w oknie i dlaczego warto powierzyć to zadanie fachowcom. Interesuje Cię serwis okien drewnianych lub naprawa okien plastikowych? Specjaliści ze Sky-Soft podejmą się wykonania nawet najtrudniejszych zadań. Mamy dostęp do wszystkich części serwisowych, a także autoryzację od producentów. Postaw na jakość, szybkość i kompetencje podczas wymiany szyby w oknie drewnianym, plastikowym czy PCV.

leave a comment

Call Now Button