Godziny pracy biura 9:00-17:00 pn-pt || Godziny pracy serwisu 9:00-21:00 7 dni w tyg +48 505 912 001 biuro@sky-soft.eu || serwis@sky-soft.eu || faktury@sky-soft.eu

Jak zmierzyć szybę w oknie - Lider w serwisie okien i drzwi w Polsce

  • Home
  • Jak zmierzyć szybę w oknie

Jak zmierzyć szybę w oknie

7 marca, 2023 Dominik 0 Comments

Jeśli doszło do uszkodzenia szyby, to na pewno zastanawiasz się, jak zmierzyć szybę w oknie PCV? Takich pomiarów dokonuje się, jeżeli ma miejsce pęknięcie lub całkowite zbicie. Jednak w większości przypadków najlepszą decyzją będzie zlecenie pomiaru i wymiany fachowcom. Przede wszystkim nowa szyba musi być idealnie dopasowana do Twojego okna, gdyż będzie wykonana na wymiar w celu dokonania wymiany. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to takie proste, bo jej rozmiar musisz dopasować zarówno do samego okna, jak i do rodzaju zastosowanych profili. 

Gdzie zamówić nową szybę do okna i jak ją zmierzyć?

Jeśli w takiej sytuacji zdecydujesz się na zamówienie nowej szyby u producenta, a Twoje okna są typowych, standardowych rozmiarów, to z wymianą szyby i otrzymaniem nowej odpowiedniej wielkości nie będzie żadnego problemu. Wskazujesz wówczas typ okna i rodzaj profilu, z jakiego zostały one wykonane, producent na podstawie tych danych z łatwością wyliczy wielkość szyby, jakiej potrzebujesz.

Przy oknach nietypowych i dalej dokupowania szyby u producenta, warto odnieść się do numeru Twojego zamówienia i danych w nim zawartych, wraz ze wskazaniem, do którego okna potrzebujesz nowej szyby. Nawet jeśli w bazie danych nie uda się znaleźć niezbędnych informacji, to z pewnością producent łatwo wyliczy wielkość potrzebnej szyby. 

Nieco inaczej sytuacja wygląda, jeśli zamówienie na szybę składasz w zakładzie szklarskim. Wówczas konieczne jest dokładne zmierzenie szyby przed złożeniem zamówienia. W pierwszej kolejności konieczne jest wyjęcie listew przyszybowych, które znajdują się od wewnętrznej strony okna. W tym celu podważa się je ostrym narzędziem, zaczynając od środka. Najpierw długie listwy, a potem krótkie.

W kolejnym kroku delikatnie odchylasz pakiet szybowy — nie musisz go wyjmować, jednak w tym momencie możesz go zmierzyć, co najdokładniej wykonasz z wykorzystaniem suwmiarki. Musisz znać jego grubość, wysokość i szerokość. Zdecydowanie jednak najważniejszym wymiarem jest grubość, gdyż tutaj każdy milimetr ma znaczenie. Jeśli w Twoim zamówieniu pojawi się szyba nadmiernie gruba, to w czasie montażu dojdzie do jej pęknięcia, jeśli natomiast będzie za cienka, to listewki będą za luźne, a okno ostatecznie nieszczelne. 

Wymiana szyby i pomiary

Niektóre szyby posiadają oznaczenia na ramce dystansowej, wówczas możliwe jest odczytanie wymiarów pakietu szybowego. Przed samodzielnym mierzeniem warto więc sprawdzić, czy dane nie są podane na oknie. Jeśli jednak musisz wymienić szybę, a nie masz pewności, że będziesz w stanie dobrze dokonać jej pomiarów, najlepiej umówić się ze specjalistą z zakładu szklarskiego, który zajmie się tym zadaniem, przyjeżdżając do Ciebie. Będzie to gwarancje pełnej dokładności i podania idealnych wymiarów tafli.

Szklarz z pewnością szybko przygotuje nowe szyby okienne i nie będziesz musiał się martwić wcześniejszym pęknięciem, czy stłuczeniem. Idealnie dopasowana szyba ma tu ogromne znacznie, gdyż będzie wpływać na współczynnik przenikania ciepła i komfort termiczny we wnętrzu budynku. Montaż nowej szyby również najlepiej polecić specjalistom. Wówczas wszystko z pewnością szybko wróci do normy.

leave a comment

Call Now Button