Godziny pracy biura 9:00-17:00 pn-pt || Godziny pracy serwisu 9:00-21:00 7 dni w tyg +48 505 912 001 biuro@sky-soft.eu || serwis@sky-soft.eu || faktury@sky-soft.eu

Wymiana i Naprawa Okuć Okiennych. Dlaczego Serwis jest Ważny? Jakie Okucia Wybrać? - Sky-Soft Polska

  • Home
  • Serwis okucia okna

Serwis okucia okna

21 lipca, 2022 Dominik 0 Comments

Regularny serwis okuć pozwala cieszyć się komfortem termicznym, a także zapobiega potencjalnym usterkom. Jakie okucia do okien wybrać, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo oraz najwyższą jakość użytkowania? Na rynku wciąż pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania – dowiedz się, na jakie okucia do okien PCV warto się zdecydować.

Jakie okucia okienne wybrać?

Aby dobrze wybrać okucia do swojego okna, warto na początku ustalić, jakie funkcje są dla Ciebie najważniejsze. Dzięki temu dopasujesz rodzaj okuć do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. W decyzji zakupowej pomóc może Ci także doradca lub fachowiec przeprowadzający serwis okien warto skorzystać z doradztwa, aby świadomie wybrać rodzaj okuć. Na jakie okucia do okien się więc zdecydować?

  • Okucia okienne obwiedniowe (obwodowe) – najpopularniejsze rozwiązanie w dzisiejszych czasach, montowane na całym obwodzie skrzydła na zewnątrz ramy. Najczęściej wybierana jest wersja standardowa z tradycyjną klamką przeznaczona do okien rozwierno-uchylnych. Bardziej nowoczesnym rozwiązaniem są elektromechaniczne okucia, które posiadają funkcję sterowania uchyłem. Istnieje również możliwość kontrolowania okien za pomocą aplikacji w smartfonie.
  • Okucia do okien obrotowych i przechylnych – ten rodzaj okien to ciekawy wybór szczególnie pod względem wizualnym. Okucia stworzone specjalnie do tych okien mają dużą moc udźwigu, dzięki czemu umożliwiają montaż skrzydeł ważących nawet 300 kg. Takie okna pozwalają na dużą przejrzystość, dzięki czemu więcej światła dziennego wpada do pomieszczenia. Funkcja sterowania motorycznego umożliwia otwieranie okien obrotowych za pośrednictwem pilota.
  • Okucia do okien balkonowych i tarasowych – ten rodzaj okien pozwala na zastosowanie wielu możliwości. Popularnym i innowacyjnym rozwiązaniem jest system HS: umożliwia łatwe otwieranie i zamykanie, bezproblemową zabudowę i nadaje się do zamontowania w wielu rodzajach okien. Wiele nowoczesnych rozwiązań ma ukrytą technologię zasilaną akumulatorami, a także funkcję automatycznego wykrywania przeszkód czy możliwość montażu listwy mikrowentylacyjnej oraz wózków bieżnych.

Rola i wymiana okuć w oknach

Dlaczego okucia okienne są tak ważne? Stanowią one podstawowe antywłamaniowe zabezpieczenie okna, czyli pełnią funkcję ochronną. Ponadto zapewniają właściwą wentylację pomieszczenia oraz mają wpływ na odpowiednią izolacyjność okna. Warto więc wiedzieć, jakie okucia okna będą odpowiednie do rodzaju okien, które posiadasz. Rodzaj okuć decyduje również o sposobie otwierania okna – to szczególnie ważne w przypadku dużych przeszkleń.

Czasem konieczna jest wymiana okuć okiennych, szczególnie w przypadku usterki. Kiedy wymiana okucia w oknie PCV ma sens? Najczęstszym powodem jest fizyczne zużycie mechanizmów okiennych (np. okucia starsze niż 10 lat). Wymiana może być konieczna również w przypadku nieprawidłowego montażu okuć oraz nieodpowiedniej technologii montażu skrzydeł. A może chcesz zmienić tryb otwierania w oknie? Wtedy wymiana okuć w oknach plastikowych będzie pomocna.

Podsumowanie

Interesuje Cię serwis okien lub naprawa okuć okiennych? Z pomocą specjalistów z firmy Sky-Soft możesz odmienić charakter swojego okna w profesjonalny sposób. Nasze usługi to gwarancja zadowolenia, atrakcyjne ceny oraz szeroki zakres usług. Co obejmuje oferta Sky-Soft?

Zapraszamy do skorzystania z oferty – przyjedziemy do Twojego miasta i pomożemy Ci skutecznie rozwiązać problemy z oknem!

leave a comment

Call Now Button