Godziny pracy biura 9:00-17:00 pn-pt || Godziny pracy serwisu 9:00-21:00 7 dni w tyg +48 505 912 001 biuro@sky-soft.eu || serwis@sky-soft.eu || faktury@sky-soft.eu

Czym myć ramy okien plastikowych? Jak zadbać i konserwować okna PCV - Sky-Soft

  • Home
  • Okna plastikowe – jak o nie dbać?
MycieOkna

Okna plastikowe – jak o nie dbać?

15 marca, 2022 Dominik 0 Comments

Chcesz, żeby okna w domy służyły Ci przez długie lata? Jeśli zastanawiasz się, czym myć ramy okien plastikowych, to zwróć uwagę na odpowiedni dobór środków czyszczących, a także częstotliwość sprzątania. Zabiegi konserwacyjne powinny być wykonywane regularnie przynajmniej dwa razy do roku. Konserwacja okien plastikowych, a szczególnie komponentów narażonych na wzmożoną eksploatację, to klucz do nienagannej kondycji i estetycznego wyglądu okien. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, czym myć ramy okienne z PCV, a także jak wyczyścić okna po remoncie.

Czym wyczyścić ramy okien plastikowych?

Zanim dowiesz się, czym wyczyścić okna plastikowe, musisz poznać kilka zasad dotyczących prawidłowej pielęgnacji. Dbaj o systematyczne mycie kilka razy w roku, nie tylko od święta. Czyszcząc szyby, nie zapomnij o pozostałych elementach oraz ramach, które również wymagają regularnej pielęgnacji. Zapoznanie się ze środkami czyszczącymi dostępnymi w sklepach budowlanych pomoże Ci starannie dobrać rodzaj preparatu. Możesz także skorzystać z domowych sposobów, dzięki którym zaoszczędzisz pieniądze, nie rezygnując z wysokiej skuteczności.

Wiele osób zastanawia się, czym myć białe ramy okien plastikowych. Faktem jest, że często ulegają one żółknięciu, co przekłada się na nieestetyczny efekt wizualny całego pomieszczenia. Często sięga się po silne środki czyszczące, co jest dużym błędem. Zbyt mocne preparaty mogą powodować odbarwienia, co bezpowrotnie zniszczy plastikowe ramy. Jak więc dobrze umyć bardzo zabrudzone okna plastikowe? Sięgnij po połączenie sody, cytryny i octu. To domowy sposób na samodzielne czyszczenie ram okiennych – wystarczy spryskać daną powierzchnię i przetrzeć miękką ściereczką.

Na czym polega wymiana uszczelek przyszybowych w oknach PCV i plastikowych?

Uszczelki przyszybowe to element, bez którego trudno mówić o sprawnie działających oknach. Nowe uszczelki powinny być sprężyste i wytrzymałe. Po czym poznać, że uszczelki nie spełniają już swojej roli? Z pewnością odczujesz to po zmianie temperatury w pomieszczeniu. Nieszczelne uszczelki przepuszczają powietrze, co jest dużym problemem szczególnie zimą. Regularne czyszczenie z pewnością przedłuży ich żywotność, niestety nie na zawsze. Wymiana uszczelki w oknie PCV może być wykonana przez specjalistów lub samodzielnie. Jeśli chcesz podjąć się tego zadania w pojedynkę, to zacznij od zerwania starej uszczelki oraz dokładnego oczyszczenia futryny z wszelkich zabrudzeń. Nową uszczelkę zamontuj na styku ramy wewnętrznej z ościeżnicą.

Mycie okien po remoncie

Jeśli planujesz malowanie, tynkowanie czy inne prace renowacyjne, to zacznij od zabezpieczenia okien przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. W ten sposób nie tylko zminimalizujesz ryzyko zniszczeń, ale również ułatwisz sobie poremontowe porządki. Aby łatwo pozbyć się kurzu i pyłu z ramy oraz szyby nie zwlekaj z czyszczeniem. Mycie okna zacznij od przetarcia całości wilgotną ściereczką. Następnie możesz użyć sprayu do mycia szyb lub wody z octem, a na koniec przetrzeć powierzchnię papierowym ręcznikiem, gumową ściągaczką lub specjalną ściereczką z mikrofibry. Czym myć plastikowane ramy okienne? Przede wszystkim unikaj agresywnych środków czyszczących, które zawierają kwaśne lub zasadowe substancje. Postaw na specjalistyczne preparaty o neutralnym PH. Zaschniętą farbę czy tynk nie należy ścierać na sucho lub usuwać za pomocą ostrych narzędzi. Najpierw namocz zabrudzenia ciepłą wodą i dopiero później przetrzyj czystą, miękką szmatką.

Podsumowanie

Wiesz już, czym myć ramy plastikowych okien. Szorowanie ram plastikowych oraz z PCV nie musi być pracochłonnym i męczącym zadaniem. Aby cieszyć się długą żywotnością okien, wystarczy pamiętać o kilku zasadach. Systematyczna pielęgnacja, monitorowanie stanu uszczelek i ostrożne wybieranie środków czyszczących – to podstawy, które ułatwią Ci dbanie o lśniące szyby i ramy.

Stolarka uległa zniszczeniu z powodu remontu lub zaniedbania? Być może konieczna będzie naprawa okien PCV lub wymiana szyby w oknie. Jeśli interesuje Cię serwis okien czy montaż nawiewników okiennych, to specjaliści z Sky-Soft pomogą Ci rozwiązać nawet bardzo skomplikowane problemy. Naprawa okien drewnianych, naprawa okien aluminiowych czy uszczelnianie okien to wyzwania, na które mamy swoje sposoby!

leave a comment

Call Now Button