Godziny pracy biura 9:00-17:00 pn-pt || Godziny pracy serwisu 9:00-21:00 7 dni w tyg +48 505 912 001 biuro@sky-soft.eu || serwis@sky-soft.eu || faktury@sky-soft.eu

Wymiana szyby w oknie plastikowym - jak to zrobić? - sky-soft

  • Home
  • Jak wymienić szybę w oknie plastikowym?
Główne zdjęcie

Jak wymienić szybę w oknie plastikowym?

16 marca, 2022 Dominik 0 Comments

Awarię i usterki zdarzają się raz na jakiś czas. Zastanawiasz się, jak wygląda wymiana szyby w oknie plastikowym? Spieszymy z odpowiedzią. Jeśli pękła Ci szyba w oknie plastikowym i nie wiesz, co dalej, to ten artykuł jest dla Ciebie. Naprawa okien PCV i plastikowych może przysporzyć wiele kłopotów, dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalistom. Przedstawiamy przyczyny różnego rodzaju pęknięć, koszt wymiany szyby w oknie plastikowym oraz szczegóły tego zadania.

Pękła szyba w oknie plastikowym – jakie mogą być przyczyny?

Na Twojej szybie pojawiły się zarysowania, odpryski lub przetarcia? Warto zastanowić się, jakie mogą być powody usterki. Wiele awarii wynika z intensywnej eksploatacji okna – częste otwieranie i zamykanie, ekstremalne temperatury czy niedelikatne obchodzenie się z oknem. Niektóre usterki mogą powstać też w wyniku nieodpowiedniej pielęgnacji oraz konserwacji, w takiej sytuacji nie ma jednak potrzeby wymiany szyby. Jedną z poważniejszych przyczyn pękniętej szyby w oknie plastikowym mogą być uszkodzenia mechaniczne, takie jak uderzenia lub naprężenia wewnętrzne. Te drugie powodują często tzw. spontaniczne pęknięcia.

Ile kosztuje wymiana szyby w oknie plastikowym?

Koszt wymiany szyby w oknie plastikowym zależy w dużej mierze od specyfiki danej usterki. Wybierając usługę wymiany szyby, warto postawić jakość i renomę serwisu okien ponad cenę. Podejrzanie tani fachowcy to spore ryzyko słabych materiałów i niewłaściwego przeprowadzania napraw. Właśnie dlatego dobrze jest zakupić nową szybę wraz z montażem. Koszty mogą być większe niż podczas samodzielnej wymiany, natomiast będziesz mieć pewność, że szyba jest prawidłowo zamontowana. Kwoty wyrażane są zazwyczaj w odniesieniu do metra kwadratowego okna. Aby mieć całkowitą pewność co do dobrze wydanych pieniędzy, warto wybrać taki serwis, który daje dodatkowo pełne ubezpieczenie i gwarancję na swoje usługi.

Wymiana szyby w plastikowym oknie

Wiele nowoczesnych okien złożonych jest z pakietu szyb zespolonych. Zwykle są to dwie lub trzy tafle, pomiędzy którymi znajduje się gaz utrzymujący właściwe parametry użytkowe okna. Czy wymiana szyby w zespolonych oknach plastikowych jest możliwa? Jak najbardziej, ale musi być przeprowadzona przez profesjonalnych serwisantów. Lepiej nie podejmować samodzielnych prób, ponieważ można wyrządzić jeszcze więcej szkody.

Czy można samodzielnie wymienić szybę w oknie plastikowym?

Pęknięta szyba w oknie plastikowym, szczególnie zespolonym, wymaga wizyty specjalisty. Taką usługę warto zlecać serwisowi okien, ze względu na niebezpieczeństwo związane ze zbiciem szyby. Źle wyklinowane skrzydło okienne lub nieumiejętnie zamontowana szyba nie będą prawidłowo funkcjonować. Właśnie dlatego serwis okien przeprowadzony przez wykwalifikowanych fachowców to gwarancja szczelnego okna przez długi czas.

Jak prawidłowo wymienić szybę w oknie plastikowym?

Wymiana szyby w oknie powinna zostać przeprowadzona z dużą ostrożnością, szczególnie jeśli masz do czynienia z pakietem zespolonym. Ekipa specjalistów na początku zdiagnozuje awarię, a następnie podejmie decyzję co do kolejnych prac. W wielu przypadkach poważnego uszkodzenia konieczna będzie wymiana tafli lub całego pakietu. Demontaż całego skrzydła okiennego jest zazwyczaj zbędny. Fachowcy wyjmą listwy przyszybowe, po czym wymienią zbitą szybę na nową. Na koniec wystarczy wyklinować okno na podkładkach szklarskich i zamontować z powrotem listwy.

Podsumowanie

Wymiana szyb w oknie plastikowym nie jest łatwym zadaniem. Praca nie zajmuje wiele czasu, o ile jest przeprowadzona przez fachowca. Jeśli zainteresował Cię temat wymiany i serwisu szyb, to zachęcamy do zapoznania się z katalogiem usług firmy Sky-Soft. Nasi specjaliści sprawiają, że uszczelnianie okien czy montaż nawiewników okiennych nie będzie Twoim zmartwieniem. Podejmujemy się kompleksowej naprawy okien wszystkich typów i marek zarówno dla klientów prywatnych, jak i dla firm.

leave a comment

Call Now Button